Kierownica Logitech Driving Force GT

Czarnulki, kierowniczki oraz gaz, sprzęgło, hamulec itp.
Gawron88
Moderator
PSN-ID: GTPL_Gawron/Gawron88
Kontroler: G27
Numer_na_torze: 88

Re: Kierownica Logitech Driving Force GT

Postautor: Gawron88 » 14 gru 2015, 6:19

bytkuba pisze:Ja gram na padzie a jestem PRAWIE tak samo szybki jak Old. Jest grupa osób które potrafią.
Oczywiście mówię tu o GT. Do AC używam DFGT.

Na padzie można być szybszym od osób które mają kierownicę.

Na padzie mozna byc szybszym niz na kierce,ALE tylko w czasowkach.W wyscigu mozna sobie pierdnac w fotel.
Volenti non fit iniuria

http://www.youtube.com/watch?v=BL8ZeEKFUno - Mistrzostwo swiata.
CZARUŚ
Administrator
PSN-ID: GTPL_CZARUS
Kontroler: G29
Numer_na_torze: 44
Kontaktowanie:

Postautor: CZARUŚ » 14 gru 2015, 12:23

Wracając do DF-GT, to przytoczę tu jedno moje zdarzenie.
W ferworze walki o tysięczne sekundy, gdzieś, kiedyś, w jakiejś czasówce
na ostrym zakręcie popełniłem błąd i co zrobiłem. Z całej siły skręciłem
kierką i przekręciłem ją poza opór, a ta wydała straszliwy trzask i...

...okazało się, że nie ma kalibracji, ale niby wszystko działa dalej.
No to przekręciłem w drugą stronę i znów ŁUP i... ...wszystko wróciło
do normy i było OK. Nie polecam tego praktykować, ale czy jakakolwiek
kierownica inna niż DF-GT dałaby radę - żadna na 99% NIE.

Tak jest skonstruowana pancerna DF-GT :ok:.
Ktoś kiedyś pomyślał o takich jak ja :lol:.

Nikomu nie polecam eksperymentować. Reperacja wrażliwych potencjometrów
w pedałach i magicznego kółka, też nie jest super lekka i dla każdego (dziesiątki
śrubek). Czasem lepiej sobie dać spokój, albo poprosić kolegę, a że ja dawałem radę,
to i moje opinie o DF-GT są bardzo pozytywne.

Ogólnie to powtórzę, że nie lubię oddawać sprzętu do reklamacji, bo nie potrafię
wytrzymać tygodniami bez kierki. Dlatego tyle mojego zachodu by była sprawna,
sprawna non stop. Pewnie do dziś bym ją miał, ale elektronika kiedyś nie wytrzymała
moich "wstrząsów".
medmaxx
Moderator
PSN-ID: medmaxx89
Kontroler: T300 599XX AE

Postautor: medmaxx » 14 gru 2015, 13:42

GTPL_CZARUŚ pisze:GT_angelov pytał o pedały od DF-GT, a cała reszta jest niepotrzebna
i nabija posty bez treści o tej fajnej kierce, która nadal ma nie do przebicia
stosunek jakości do ceny.

Kiedy kupowałem swojego nowego Fanateca 911 Carrera (jakieś 4-5 lat temu) kosztował mnie on 99 euro + shipping. Ostatecznie po przeliczeniu wyszło mnie to ~510zł.
W tamtym czasie, DFGT nowe kosztowało ~450zł a G27 ~1000zł.
Jeździłem na wszystkich tych kierownicach i śmiało stwierdzam, że pod względem cena/content/jakość ten budżetowy Fanatec bije DFGT.
Za prawię tą samą cenę dostawało się kierę tej samej jakości (mam na myśli materiały/wykończenie + cichość), H-shifter (według porównań Carrera vs G27 lepszy od tego Logitecha), lepsze pedały niż te z DFGT, możliwość ustawień kiery w trakcie gry (kąt obrotu, moc FFB, czułości, deadzone i coś tam jeszcze), no i pancerność na podobnym poziomie.
Po 4-5 latach użytkowania 3 razy musiałem przeczyszczać pedały (2 psy w domu) a tak poza tym wszystko działa do dziś dzień.
Stosunek jakość do ceny (+ content) przebity :)
2.0 N/A 115/166 - gone
1.8 T 150/210 -> 210/310 - gone
2.7 BiT 250/350 -> xxx/xxx ;)
CZARUŚ
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: CZARUŚ » 14 gru 2015, 13:59

Wtedy kosztowała w sklepie 350 złotych, więc nadal uważam, że mam rację.
Pamięć mam słabą, więc poszukałem i daję linka z simracing.pl.
http://simracing.pl/forum/f197/logitech ... e-gt-9382/

PODSUMOWANIE
Logitech Driving Force GT to kierownica, która w zupełności wystarczy jako profesjonalny
kontroler potrzebny do simracingu. Oczywiście jest G25, ale w stosunku cena - jakość
DFGT bije ją na łeb na szyję. Za ok 350 PLN mamy produkt bardzo wysokiej jakości.

Z zalet to przede wszystkim:
- 900" kąt obrotu,
- bardzo duża gama przycisków,
- dobrze "wybierający" force feedback,
- sekwencyjny shifter (drążek zmiany biegów),
- klakson ,
- mimo wszystko pedały.

Minusów póki co nie zauważyłem. Jest to moja trzecia kierownica i jestem z niej bardzo zadowolony.
Kolejnym etapem (jeśli takowy nastąpi ) będzie G25 z odpowiednim do tego fotelem i stelażem,
ale to już nuta dalekiej przyszłości. Jak na razie DFGT rulez w segmencie kierownic do 500 PLN.
wuju
PSN-ID: GTL_Wuju wuju1984
Kontroler: T300rs + T500 pedals
Numer_na_torze: 10

Postautor: wuju » 14 gru 2015, 14:15

Czarek jezeli u Ciebie profesjonalne sciganie zaczyna sie od klaksonu na kierownicy to ja nie mam wiecej pytan.
Nigdy nie slyszalem zeby kierowcy wyscigowi trabili na siebie podczas wyscigu :) :)
Obrazek
GDYBY PRZEDNI NAPĘD BYŁ LEPSZY TO CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH
CZARUŚ
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: CZARUŚ » 14 gru 2015, 15:03

Co do klaksonu, który jest zarazem podświetlonym logo GT, to przypominam,
że DF-GT jest dedykowaną kierownicą do GT5, gdzie mamy setki "cywilnych" aut.

Nadal Wuju nie rozumiesz Gran Turismo, a kierownica DF-GT jest kluczem
do poznania poprzednich wersji naszej ukochanej gierki. Tu nikt nie sili się
na profesjonalizm, bo my szukamy radości w jeździe i rywalizacji - za jednym
włączeniem guzika i bez zbędnych kosztów.
wuju

Postautor: wuju » 14 gru 2015, 15:14

aaaaaa to przepraszam.zapomnialem o tym ladnym logu"klaksonie" na kierownicy.dawno jej nie widzialem i nie pamietam co tam bylo.myslalem ze logo playstation.ale z logiem GT to juz mysle ze moze konkurowac z kierownica leo bodnara.

byc moze nie rozumiem pewnych spraw ale zapewne Ty nie rozumiesz ich jeszcze wiecej.wymieniasz dfgt,g25.hellloł
mozemy miec juz nowoczesne kierownice z gwarancja a nie stare zuzyte pogwarancyjne kolka

swwgo czasu g25 i dfgt to bylo mistrzostwo ale pora sie obudzic Czarek
Obrazek
medmaxx
Moderator
PSN-ID: medmaxx89
Kontroler: T300 599XX AE

Postautor: medmaxx » 14 gru 2015, 15:19

GTPL_CZARUŚ pisze:Wtedy kosztowała w sklepie 350 złotych, więc nadal uważam, że mam rację.
Pamięć mam słabą, więc poszukałem i daję linka z simracing.pl.
http://simracing.pl/forum/f197/logitech ... e-gt-9382/

PODSUMOWANIE
Logitech Driving Force GT to kierownica, która w zupełności wystarczy jako profesjonalny
kontroler potrzebny do simracingu. Oczywiście jest G25, ale w stosunku cena - jakość
DFGT bije ją na łeb na szyję. Za ok 350 PLN mamy produkt bardzo wysokiej jakości.

Z zalet to przede wszystkim:
- 900" kąt obrotu,
- bardzo duża gama przycisków,
- dobrze "wybierający" force feedback,
- sekwencyjny shifter (drążek zmiany biegów),
- klakson ,
- mimo wszystko pedały.

Minusów póki co nie zauważyłem. Jest to moja trzecia kierownica i jestem z niej bardzo zadowolony.
Kolejnym etapem (jeśli takowy nastąpi ) będzie G25 z odpowiednim do tego fotelem i stelażem,
ale to już nuta dalekiej przyszłości. Jak na razie DFGT rulez w segmencie kierownic do 500 PLN.

Tak, DFGT w najlepszym okresie kosztowała poniżej 400zł, ale kiedy ja się szykowałem do zakupu to nie było tak kolorowo. Wysyłkowo najtaniej było za ~450zł, natomiast w stacjonarnych sklepach ceny były trochę wyższe, 500 czy nawet 600zł.
Jeżeli mówisz o DFGT jako najlepszej kierownicy dającej realizm w zadowalającym poziomie ale i urządzeniu zabawowym to i tam Fanatec ją bije na łeb:

- H-shifter pozwalał na super zabawę w GT5 zarówno w time trialu jak i biciu rekordów na 1/4 czy 1 mile. Do wyścigów miałem te przyciski na kierownicy.
- regulacja kąta 270° ÷ 900° z krokiem 10° pozwala zarówno driftować (270 stopni) jak i jazdę zywkłymi cywilniakami (900 stopni) po paru kliknięciach.

Co prawda nie katowałem nigdy tej kiery i nie wiem czy wytrzymałaby te różne rzeczy o których pisałeś, ale skoro wytrzymała bezproblemowo 4 lata to śmiem twierdzić, że coś tam jest pancerna :)
2.0 N/A 115/166 - gone
1.8 T 150/210 -> 210/310 - gone
2.7 BiT 250/350 -> xxx/xxx ;)
Gawron88
Moderator
PSN-ID: GTPL_Gawron/Gawron88
Kontroler: G27
Numer_na_torze: 88

Postautor: Gawron88 » 14 gru 2015, 16:23

Medmax,no co Ty mi tu bedziesz kit wciskal i dla Czarka.My wiemy,ze sony najlepsze,Polyphony najlepsze i logitech najlepszy.No najlepsze sa i nie dyskutowac mi to.Jest klakson i znaczek GT woooooooooow,az mi pisior stanał,ide trzepnać z Reni hahahahaha.

No logitech najlepszy no,najlepszy i ch.No co nie najlepszy?Najlepszy w ch.

Czarek, a teraz wytlumacz jakim cudem przekreciles poza ogranicznik skoro to trzeba 1,25 obrotu zrobic,to jakim cudem to zrobiles?Miales nadzieje ze jedna reka okrecisz bardziej to sie w zakret zmiescisz?
Volenti non fit iniuria

http://www.youtube.com/watch?v=BL8ZeEKFUno - Mistrzostwo swiata.
wuju

Postautor: wuju » 14 gru 2015, 16:51

Gawron moze i Czarek przekrecil kiere w zakrecie ale to tylko swiadczy jakim jest kierowca.z paniki ze nid wejdzie e zakret ktecil do oporu myslac ze skreci a dobrze wiemy ze w wyscigach wykozystujemy nie zadko 270° wiec gdzie mu tam sie zachcialo krecic do 900.
rozumiem ze Czarek broni logitecha bo jest tam klakson i super logo ale thrustmaster ma tez takie loga wiec dlaczego nie promujesz nowoczesnej kierownicy.
przy Tobie chlopaki za 10 lat dalej neda jezdzic na driving force gt zamiast na direct drive.aha,zanim dotrze do Ciebie co to direct drive to tez minie 40 lat.
podsumowujac.Czarek thrust wspolpracowal z GTi zrobili dedykowana kierownice.nie rozumiem skad taka nie chec do tego producenta.naprawde wole zaplacic wiecej chocbym mial ukrasc kase i kupic cos innego niz dfgt glosne i bez pedalow.g27 daje rade
Obrazek

Wróć do „SPRZĘT”