TURNIEJ GRAND PRIX GT SPORT - 10 LAT MINĘŁO

Turniej założył kolega Biesiadnik 15 września 2008 roku.

Moderator: Wal-deck

Wal-deck
Moderator
Kontroler: DS3

TURNIEJ GRAND PRIX GT SPORT - 10 LAT MINĘŁO

Postautor: Wal-deck » 30 sie 2018, 22:23

15 września mija 10 lat od rozegrania pierwszej rundy Turnieju Grand Prix.
Turnieju, który przez ten czas dostarczał wielu wrażeń i emocji, przez który przewinęło się dziesiątki uczestników.
Niektórzy z kolegów startując w najnowszej odsłonie Gran Turismo zajmują czołowe miejsca w światowych rankingach,
czasem wracają tutaj do rywalizacji, inni są tutaj cały czas.

Przez te 10 lat na różnych wersjach Gran Turismo (zaczęło się od GT 5 PROLOGUE) w różnych konfiguracjach torów
i samochodów rozegrano 33 edycje Turnieju, po 5 rund w każdej. Początek tej rywalizacji dał kolega Biesiadnik,
później temat podtrzymał Gutix, po nim GTPL_CZARUS, a od 2 lat ja staram się prowadzić rywalizację
(dołączyłem w GT6, jakieś 3 lata temu, szybko zleciało). Miło wspominam te edycje, w których przyszło mi
walczyć, czasem na tysięczne części sekundy, żeby zająć jak najwyższą lokatę. Sporo wspomnień.

W niedzielę 2 września
z okazji 10-lecia Turnieju GP rozpoczniemy jego 34 edycję.

Pierwsza runda z okazji jubileuszu odbędzie się jak dekadę temu na torze Suzuka.
Za zajęcie czołowych lokat w tej "rocznicowej" rundzie GP1 rozdane będą okolicznościowe puchary.

Zapraszam wszystkich do wzięcia udziału w tej jubileuszowej odsłonie.
Wyjedźmy na tor tak jak 10 lat temu.
Niech odżyją wspomnienia :D

Szerokości
Pozdrawiam.
Załączniki
10-lat-TGP.jpg
10-lat-TGP.jpg (5.84 KiB) Przejrzano 1062 razy
LONGIN-44
Administrator
PSN-ID: LONGIN-44 (kiedyś GTPL_CZARUS)
Kontroler: G29
Kontaktowanie:

Re: TURNIEJ GRAND PRIX GT SPORT - 10 LAT MINĘŁO

Postautor: LONGIN-44 » 31 sie 2018, 21:40

:V: 10 lat :V:

Kilka linków.

Pierwszy temat na forum granturismo.pl
http://granturismo.pl/forum/forum/świat ... 13-turniej
Pierwsze ściganie
http://granturismo.pl/forum/forum/świat ... -nr-1-gt5p

Drugie nasze miejsce - oficjalne forum PlayStation.
https://community.eu.playstation.com/t5 ... /true#M321

https://community.eu.playstation.com/t5 ... /true#M401
https://community.eu.playstation.com/t5 ... true#M1680
https://community.eu.playstation.com/t5 ... true#M3751

Nasz dom, czyli mój tekst po przeprowadzce.
viewtopic.php?f=21&t=12#p34

Lista kierowców TGP tu na forum.
viewtopic.php?f=21&t=36#p55

Kawał naszej historii pozostawiliśmy i pozostawiamy w świecie GT. Każdy, kto choć raz wystartował
w TGP dołożył cegiełkę i poczuł co nas łączy na torze. Mimo, że niewykonalne jest wskazać jedną
osobę, która była katalizatorem dla TGP, to jednak dla mnie zawsze tą osobą będzie Gusbo :pokłon:.
Wraz z pięcioma pucharami za GP1 (34 edycji TGP) będzie i szósty dla legendy turnieju.
O tym jednak później...

Dziękuję Wal-dcku, że tu i teraz zająłeś się turniejem. Dzięki Tobie jednak przetrwał :diabeł3:.

P.S.
W lato wreszcie "dorosłem" - fajny jest ten real w fiacie coupe :mrgreen:.
gusbo
PSN-ID: gusbo
Kontroler: GT25
Numer_na_torze: 57

Postautor: gusbo » 03 wrz 2018, 10:21

to jednak dla mnie zawsze tą osobą będzie Gusbo

Dzięki Czarku, chociaż nigdy nie zrozumiem, dlaczego akurat ja... chyba że przez 'zasiedzenie' :mrgreen: No i real - tak - jest fajny!
Wal-deck
Moderator

Postautor: Wal-deck » 09 wrz 2018, 21:12

Tydzień minął, nie wiem czemu ale nie zapisuje moich wyników :( . Zapisał pierwszy przejazd, a poprawione już nie.
Aktualnie mam powtórkę z czasem 2:00,950

IMG_9640mgla.jpg

Czarek furę przystroił na masce :D
IMG_9660c.jpg
LONGIN-44
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: LONGIN-44 » 09 wrz 2018, 21:55

Fajna "zajawka" pucharów :mrgreen: (zapomniałem włączyć przeciwmgielnych :lol nie:).
Dzisiaj zapisało mi tylko dwa wyniki :cry: - dalej już nie zaktualizowało czasów
(mam w powtórce 2:01,521).

Link do czasów GP1 - https://drive.google.com/drive/folders/ ... cJMVqaDqjh.
HansKloss
PSN-ID: Hans-Kloss_J-23
Kontroler: driving force GT

Postautor: HansKloss » 09 wrz 2018, 22:24

Mialem dwa przejazdy po 1:59,7...gra nie zapisala zadnego .Malo tego po ponad 100 km jazdy pokazalo ze mam przejechany 1km !
Prawdę mowiac to troche odechciewa sie jezdzic :(
dahakatm
Moderator
PSN-ID: dahakatm1972
Kontroler: dualshock3 (AT)
Numer_na_torze: 72

Postautor: dahakatm » 11 wrz 2018, 19:08

No niestety zbyt często to kasowanie wyników się zdarza, a poza tym mam wrażenie i nie tylko ja (rozmawiałem z Hansem) że ponowna jazda na tych torach jest nieco inna, nieraz auta prowadzi się trudniej i są nieco przymulone, ciężko się zbliżyć do swoich starych wyników i tu nie chodzi o dziesiętne części sekundy tylko nawet o 1-2 sek! :podejrzane: Coś w tym temacie nie jest halo, wystarczy spojrzeć jakie były poprzednio wyniki na Suzuce a jakie są teraz. A co do zapisywania nowych wyników to następują tylko w pierwszym dniu jazdy po wyzerowaniu i to nawet te gorsze od poprzednich, a w kolejnych dniach trzeba pobić swój stary rekord żeby wynik się zapisał. Więc w tej sytuacji wyniki serii będą raczej wypaczone i nie wiem czy jest sens jej rozgrywania...ja akurat się o podium bić nie będę (2:02,8..) ale to dotyczy raczej nas wszystkich...Musisz się Wal-deck nad tym zastanowić jak to rozwiązać :myśli:
Wal-deck
Moderator

Postautor: Wal-deck » 12 wrz 2018, 20:40

Cytuję..

"Pierwsza runda z okazji jubileuszu odbędzie się jak dekadę temu na torze Suzuka."

Ściganie w tej rundzie miało być w pewnym sensie powrotem do korzeni, ale jeśli chodzi o ściganie na miłość Boską, a nie dzielenie się wynikami :jtongue: , a tu dzięki firmie SONY, mamy kompletny powrót do początków, czyli będziemy wysyłać sobie powtórki, będziemy je oglądać i na tej podstawie tworzyć kolejność, ale chichot losu :lol: .Tak, to jakoś było, w uproszczeniu, a może coś pokręciłem, proszę o wybaczenie :pokłon: .

No dobra, a trochę poważniej. Zostałem wywołany do "tablicy" w sprawie weryfikacji wyników tej rundy. Ogólnie jest lipa, może nie najgorzej ale... lipa. Jeździmy nie wiedząc jak pojechali inni, trochę, a może bardzo to irytujące, zwłaszcza w walce o czołowe lokaty, chociaż nie chcę nic ujmować z walki o dalsze pozycje. Z drugiej strony patrząc, jeżdżąc na czas walczymy sami ze sobą o poprawę swojego wyniku, o uzyskanie jak najlepszego przejazdu, także pewnie nie każdemu potrzebna jest inna motywacja.

W opisie każdej próby na końcu jest zapis..
"Zgłoszenie udziału to wysłanie zaproszenia dla konta SEN (PSN) "TURNIEJ-GP".
Prawidłowość przejazdu ocenia GT Sport. Mamy jednak obowiązek nagrywania
powtórki czasówki, by w razie problemów każdy mógł ją zobaczyć."

Przeglądałem sobie powtórkę swojego przejazdu i zastanawiałem się jak zidentyfikować dany przejazd na takiej powtórce. Otóż, po wejściu w zapisane powtórki na PS, wybraniu tej do obejrzenia i próbie jej uruchomienia, pokazało się okno (zdjęcie poniżej), widać tutaj wszystko jak na tacy. Kto jechał, datę przejazdu i najważniejszą, czyli czas przejazdu. Wydaje mi się, że takie rozwiązanie jest do przyjęcia, chociaż widzę jego niedoskonałości, wady.
Otóż, może powiedzmy w piątek podamy nasz aktualny czas przejazdu (oczywiście jeśli mamy życzenie, nie zobowiązuję nikogo i nie wymagam), żebyśmy mogli zweryfikować swoją pozycję,
a na koniec próby możemy wrzucić taką fotkę z powtórki.

Jest to pewien kłopot, wiem, że wymagam zbyt wiele, a wręcz czuję się zawstydzony :oops: taką propozycją. Kurcze, niektórzy są tu od początku, a inni na tyle długo, że wiemy kto i co potrafi, znamy się na tyle, że szacunek i zaufanie jakim się darzymy powinien wystarczyć. Także z góry przepraszam, jeżeli ktoś poczuł się dotknięty moją propozycją.
Jak będzie zależy od nas i wiem, że będzie OK :D

Nie tak miał wyglądać jubileusz, ale ciężko byłoby z niego zrezygnować, co ja piszę, to nie wchodzi w rachubę. Także może pokonamy te trudności jakie nam rzuca resetowanie wyników, a może lada dzień wyjdzie jakaś "łatka" i życie stanie się piękne. To tak na gorąco. :D

Pozdrawiam i szerokości.
Załączniki
IMG_20180912_172637a.jpg
Wal-deck
Moderator

Postautor: Wal-deck » 13 wrz 2018, 10:49

wyniki Suzuka :)

AKTUALIZUJCIE (w miarę możliwości)

1. SRC_F33nixxs - 1:59.493
2. Hans-Kloss_J-23 - 1:59,7...
3. SRC_puzel - 2:00,256

4. Gusbo - 2:00,693
5. wal-deck - 2:00,920
6. LONGIN-44 - 2:01,521
7. dahakatm1972 - 2:02,8..
8. GT_amilo - 2:06,960
LONGIN-44
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: LONGIN-44 » 15 wrz 2018, 9:02

Aktualizacja: na tor wyjechał Defcon_60.
Wrzucajcie w tym temacie swoje bieżące czasy. Będzie dla każdego fajniejsze ściganie.
Wróciliśmy w TGP do trybu "zaufania". Fotka z powtórki (na koniec) z potwierdzeniem
daty to nawiązanie do wieloletniej tradycji Turnieju. To jest dopiero czasówka dziesięciolecia :diabeł3:.

1. SRC_F33nixxs - 1:59.493
2. Hans-Kloss_J-23 - 1:59,7...
3. SRC_puzel - 2:00,256

4. Gusbo - 2:00,693
5. wal-deck - 2:00,920
6. LONGIN-44 - 2:01,521
7. dahakatm1972 - 2:02,8..
8. Defcon_60 - 2:02,997
9. GT_amilo - 2:06,960

Nieaktualne zestawienie z GT Sport.
https://drive.google.com/drive/folders/ ... cJMVqaDqjh

Wróć do „TURNIEJ GRAND PRIX GRAN TURISMO SPORT - PRÓBY CZASOWE”