FINAŁ NARODOWY AKADEMII GT 2014 - 16/17 LIPIEC

Rasta4889
Moderator
PSN-ID: GTPL_Rasta4889
Kontroler: Logitech G27
Numer_na_torze: 29

Re: FINAŁ NARODOWY AKADEMII GT 2014 - 16/17 LIPIEC

Postautor: Rasta4889 » 20 lip 2014, 17:33

Darkman,mogło to tak wyglądać właśnie tego 16 ale juz na właściwym finale było więcej ludzi tyle ze można było odnieść wrażenie ze to jedna wielka rodzina i tworzyło sie przez to super atmosferę.

Ale tez serdecznie wam wszystkim dziekuje za te prawie 100 przekierowań z forum na mój stream z tego wydarzenia,za te 460 wyświetleń na kanale oraz ponad 100 wyświetleń uzupełnienia relacji na YouTube w ciagu doby !!

Nie jedna telewizja chciała by mieć takich widzów a to wszystko dla was! No i sami stworzyliscie z tego telewizje :b2:

DZIEKUJE !! :pokłon:
CZARUŚ
Administrator
PSN-ID: GTPL_CZARUS
Kontroler: G29
Numer_na_torze: 44
Kontaktowanie:

Postautor: CZARUŚ » 21 lip 2014, 9:10

O nie, nie, nie :nie-nie: - my nie stworzyliśmy, tylko przeczytaliśmy w czołówce "GTPL_Rasta TV" :gw:,
więc sam jesteś za to odpowiedzialny i niestety :jwink:, będziesz musiał to ciągnąć kosztem swoim
i rodziny do końca świata i oczywiście jeden dzień dłużej :tak:.

Darkmanpl pisze:Jakby mnie to nie odchodziło to nie jechał bym 700km żeby to zobaczyć. Opinia moja bierze się z tego, że w mojej pracy organizowałem różnego rodzaju eventy i ta impreza była właśnie na poziomie imprezy integracyjnej pracowników jakieś tam firmy. Jak na międzynarodową imprezę organizowaną przez dwie duże światowe korporacje to trochę za mało.
Łał - naprawdę fajnie czytać, że zrobiłeś te 700 kilometrów :ok:.
Jeśli piszesz o dwóch światowych organizacjach, to patrz na "Silverstone",
a nie na jakieś lokalne eliminacje na obrzeżach europejskiego ścigania.

U nas porównując te trzy finały najważniejsze jest jedno. Wciąż jest coraz lepiej.
Od samego początku bardzo dobrze rozmawiało się i z tego co oglądałem nadal
dobrze się rozmawia z ludźmi organizującymi w Polsce finały - są otwarci na sugestie
i nawet proszą o pomoc w sprawach dla nich nieznanych (gaming challenge).
fifomaniak
PSN-ID: fifomaniak
Kontroler: G27

Postautor: fifomaniak » 21 lip 2014, 16:14

Dostałem skany wyników (no, poza ocenami od instruktorów w Drivingu, bo tu mam oceny Czechów, może dostanę Polaków). W Gamingu jest błąd, ale najgłupszy z możliwych - po prostu punktacja rundy 1. i 2. są zamienione, co nie wpływa na wynik końcowy.

Natomiast dalej próbuję analizować punktację z Drivingu i idzie mi to ciężko. Zwłaszcza patrząc na miejsca 7-9., gdzie są różnice 5,5 sekundy między zawodnikami i 2 punkty u instruktorów. I te 2 punkty są więcej warte niż 5,5 sekundy, czyli 1 punkt u instruktora za byle co jest wart więcej niż 2 sekundy na torze. Co przy 2-minutowym przejeździe jest naprawdę dużą różnicą czasową. Dla mnie masakra, zwłaszcza że oceny instruktorów są jednak subiektywne i moim zdaniem powinny mieć znaczenie przy minimalnych różnicach czasowych, a tu to one decydowały o zajętym miejscu w konkurencji. 1 punkt to powinno być max. 0,5 sekundy, a wydaje mi się że bardziej 0,1-0,2 sekundy do przejazdu.
CZARUŚ
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: CZARUŚ » 21 lip 2014, 17:12

Bardzo dziękuję, że napisałeś nam od razu te wiadomości :ok:.

Subiektywne oceny mamy nawet na "Silverstone", więc od tego
nigdy nie uciekniemy, bo to codzienność na torach wyścigowych.
Od (że tak powiem) ogólnego planu zależy wiele razy, jaką i czy w ogóle
karę dostaną kierowcy za jakieś zdarzenie na torze.
No i dla nas nieważny szczegół w prowadzeniu samochodu może być
nie do poprawienia nawykiem. Instruktor o tym wie, a my możemy się
tylko domyślać.
Raitomme
PSN-ID: Raitomme1

Postautor: Raitomme » 21 lip 2014, 19:14

Witam, jako uczestnik tego turnieju i w związku z dziwnymi wynikami oraz wyjątkowo naiwnym tłumaczeniem Nissana no po prostu muszę coś napisać. Tłumaczenie Nissana jakoby błąd był tylko w przestawieniu 1 i 2 rundy to najprostsze tłumaczenie dla Fifomaniaka( takie na zbycie). Nie wiem czy ludzie z organizacji wiedzą że My znamy swoje czasy nawzajem... Oto czasy 3 runda: Piotr Tomiak- 1:29, Ja(Tomasz Ławniczak)- 1:30, Kamil Franczak- 1:33. Teraz punktacja Piotr- 12, Ja 13 , Kamil chyba 22. Komentarz zbędny... Co do drivingu to sam nie wiem co powiedzieć. Instruktorom( a raczej panom co chyba sprowadzili te Juki zza naszej zachodniej granicy) należy się lufa za przygotowanie auta do 1 próby, zimne całkowicie; 2 spokojne rozgrzewkowe nic nie dały. W drugim przejeździe było czuć różnicę. A co do oceny to mi pokazał kciuk w góre i powiedział dobrze... warte to wszystko 21pkt, więc innych to chyba po nogach całował...
A co do ogółu organizacji eventu to odniosłem takie dziwne wrażenie, że turniej dla dziennikarzy był ważniejszy od naszych zmagań... Ogólnie to ludzie z Sony i Nissana byli całkowicie niekompetentni- zmiana błędu w nazwisku okazała się niewykonalna( oczywiście byłem zbywany takimi zwrotami( natychmiast zmieniam, za chwilkę, koleżanka już poszła, mamy problem z "programem" , będzie dobre w końcowych- no jest złe nadal :)
Ogólnie to jak kolega wyżej pisał "poziom imprezy integracyjnej" i to delikatnie powiedziane.
Niemniej gratulacje dla Kamila za wygraną i za sprawność fizyczną oraz dla Piotra Tomiaka za bardzo dobry driving.
CZARUŚ
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: CZARUŚ » 21 lip 2014, 19:29

Miło przeczytać kolejnego finalistę Akademii GT 2014 (nawet mimo krytyki :)).

Co do czasów w GT6, to pewnie wiele powie nam Lubek jak to się odbywało
(pomagał przecież w organizacji). Wydaje mi się (w tym roku nie byłem),
że wpisywane czasy były sprawdzane przez zawodników i te kartki są
potwierdzonym dowodem. Nie wierzę w takie oszustwo, ani w pomyłkę.
Było Was tylko dziewięciu, więc to niemożliwe byście nie znali swoich czasów.

Fakt, w tym roku zdaje się widownia nie miała możliwości stać za zawodnikami,
ale przecież choć połowa z Was się znała i przecież porównywała swoje czasy.
Można by też popatrzeć na filmy Rasty - jest tego dużo.
Czempion
Moderator
PSN-ID: Czempion
Kontroler: DFGT
Numer_na_torze: 45

Postautor: Czempion » 21 lip 2014, 19:37

Ja sam dzień po zawodach myślałem o wynikach z gamingu i wpadła mi do głowy myśl, że pierwsza runda najzwyczajniej została pomylona z drugą.
A co do drivingu, to ja spaliłem kompletnie pierwszy przejazd i na dodatek dostałem karę 5s, a druga próba była u mnie już na czas 1:07 - jakbym w pierwszym przejeździe utrzymał takie samo tempo, to na pewno byłbym znacznie wyżej i wszystko mogło by się potoczyć inaczej, jednak to jest już historia :)

A w kwestii rundy 3 w gamingu z GT500, to jeśli się nie mylę, to tylko ja i Kamil zeszliśmy poniżej 1:30 na Indianapolis i chyba był minimalnie wolniejszy ode mnie.
https://www.facebook.com/lempartracing - Zapraszam do śledzenia moich poczynań za prawdziwym kółkiem!
Rasta4889
Moderator
PSN-ID: GTPL_Rasta4889
Kontroler: Logitech G27
Numer_na_torze: 29

Postautor: Rasta4889 » 21 lip 2014, 19:54

Czarku było tak jak sie domyslasz. Pani spisywała wyniki a potem zawodnik sprawdzał czy sie zgadza i podpisywał na tej kartce jesli wszystko sie zgadzało.
Raitomme
PSN-ID: Raitomme1

Postautor: Raitomme » 21 lip 2014, 22:07

Tak były karty i wszystko wyglądało profesjonalnie w tym aspekcie, budziło zaufanie. Niemniej z czystej ciekawości przeszedłem się szybko po skończonej próbie po kabinach patrząc na czasy. Zdziwił mnie czas Kamila i spytałem się go co się stało a on odpowiedział że na pomiarowym go rzuciło a na rozgrzewce miał 1:29. Tyle pamiętam ale jak wiadomo pamięć ludzka bywa zawodna...
A co do zamiany 1 i 2 rundy też mam wątpliwości.Na torze Apriciot Hills Back jechałem chyba po raz pierwszy w życiu( Gt mam od 1 czerwca) a tu dostaje 16pkt hmm widzę geniusz :)
dot
PSN-ID: dot_gt5
Kontroler: G25

Postautor: dot » 21 lip 2014, 22:22

Gratulacje dla Kamila i Maćka!! Zróbcie swoje na Silverstone, trzeba to wygrać :)
Dziękuję wszystkim za super atmosferę podczas całego finału. Fajnie było Was znowu widzieć. ;) Poznałem też dużo nowych osób, dzięki za spędzony czas!
Jeśli chodzi o punktacje i całe zamieszanie - ze swojej strony mogę powiedzieć, że byłem zaangażowany w każdą grupę uczestników w konkurencji Media Challenge i niestety w ogóle nie widziałem Waszych przejazdów w Gamingu ani Drivingu - nie ingerowałem też w punktacje. Dlatego ciężko jest mi cokolwiek obiektywnego powiedzieć na ten temat.
Jeśli chodzi o Media to nikogo z Was na pewno nie skrzywdziłem. Wszystko było jak najbardziej fair play bo jako finalista poprzednich edycji doskonale zdawałem sobie sprawę z tego, że każdy najmniejszy punkt w tych zawodach jest na wagę złota. Przekonałem się o tym nie raz. Starałem się być w 100% obiektywny i myślę, że wykonałem swoje zadanie tak jak trzeba. Z tego co patrzyłem, porównując moje oceny z innymi jurorami to można powiedzieć, że medialnie, wszyscy byliście na bardzo wyrównanym poziomie i wypadło to dużo lepiej niż w poprzednich latach. Każdy z Was wypadł bardzo dobrze więc tutaj punktacja była mniej więcej podobna. Czesi wypadli dużo gorzej i tam była większa rozbieżność w punktowaniu u wszystkich jurorów.

Gratuluje także tym, którym niestety nie udało się dostać na Race camp. Samo to, że byliście na finale narodowym dużo Was nauczy i za rok wrócicie mocniejsi - wiem to sam po sobie :D

Pozdro i do zobaczenia :macha:

P.s ktoś chętny na naklejeczke jacekgorlicki.com ? :D Wysyłam także pocztą haha :)

Wróć do „ARCHIWUM - AKADEMIA GT 2014”