SZKOLENIE! Lista Śmiałków!

Prpozycja ustalenia ram dla całego ścigania online na forum.

Moderator: GTPL_NG

CZARUŚ
Administrator
PSN-ID: GTPL_CZARUS
Kontroler: G29
Numer_na_torze: 44
Kontaktowanie:

Re: SZKOLENIE! Lista Śmiałków!

Postautor: CZARUŚ » 15 mar 2014, 12:29

NG - napisałeś kiedyś w swojej notce: Zainteresowania: żona kolegi. może pijany byłem :jwink:
Jola to żona mojego kolegi, więc Ty się nią interesyjesz. Ja wolę Elę. Ela też jest fajna i Kaśka342 :lol:

Jeśli chodzi o problemy, to w zasadzie ich nie było, bo i tak nie zrozumie mechanizmu :rolll:.
Będąc "poziom niżej" w zrozumieniu, jestem za nisko by widzieć i zostawiam myślenie Tobie.
Spokojnie podążę za Tobą, bo Tworzysz coś, co może zmienić to forum na zawsze.
Chciałbym Cię nie rozczarować, ale czy mi się to uda? W końcu chciałem się tylko pościgać.
oldboy1957
Moderator
PSN-ID: oldboy1957 GTPL_oldboy1957
Kontroler: pad
Numer_na_torze: 46

Postautor: oldboy1957 » 15 mar 2014, 12:59

GTPL_CZARUŚ pisze:Spokojnie podążę za Tobą, bo Tworzysz coś, co może zmienić to forum na zawsze.

Ja się obawiam że może to być zmiana na gorsze i zakończona wyludnieniem i wybiciem organizatorów do cna. Obym się mylił :)
GTPL_NG
Moderator
PSN-ID: GTPL_NG_27
Kontroler: G27
Numer_na_torze: 27

Postautor: GTPL_NG » 15 mar 2014, 13:07

oldboy1957 pisze:
GTPL_CZARUŚ pisze:Spokojnie podążę za Tobą, bo Tworzysz coś, co może zmienić to forum na zawsze.

Ja się obawiam że może to być zmiana na gorsze i zakończona wyludnieniem i wybiciem organizatorów do cna. Obym się mylił :)

Oj Oldku, jak Ty doskonale potrafisz wszystko pomieszać... :roll:

Czarku! Skoro zrozumiałeś to, co do tej pory napisałeś, to właśnie jest ten cały mechanizm, czyli zróżnicowanie zawodów i podział na Kategorie i ujednolicenie zasad punktacji! Ot to, cały system!
:całus:
CZARUŚ
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: CZARUŚ » 15 mar 2014, 13:54

oldboy1957 pisze:
Ja się obawiam że może to być zmiana na gorsze i zakończona wyludnieniem
i wybiciem organizatorów do cna. Obym się mylił :)

To nie jest obowiązkowe, więc nic się nie zmienia.
Kto nie zgłosi swoich wyścigów, nie będzie w ratingu i rankingu.
Tylko tyle.
oldboy1957
Moderator

Postautor: oldboy1957 » 15 mar 2014, 16:28

GTPL_CZARUŚ pisze:
oldboy1957 pisze:
Ja się obawiam że może to być zmiana na gorsze i zakończona wyludnieniem
i wybiciem organizatorów do cna. Obym się mylił :)

To nie jest obowiązkowe, więc nic się nie zmienia.
Kto nie zgłosi swoich wyścigów, nie będzie w ratingu i rankingu.
Tylko tyle.

Więc to co tworzy Endżi nie ma najmniejszych szans na zmienienie tego forum, a już na pewno nie na zawsze. I chwała Wszechmogącemu, bo to forum jest piękne takie jakie jest. :D
CZARUŚ
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: CZARUŚ » 15 mar 2014, 16:49

Oldboy
- cieszyłem się, jak stworzyłeś dla nas ranking i smuciłem się, gdy nie znalazłeś już dla niego czasu.
Teraz NG chce poświęcić kilka chwil swojego życia byśmy mogli coś tam sobie sprawdzić. Jednak NG
chciałby prężnie działającej społeczności, a nie klubu dla kilku kierowców, więc ranking jest tylko
częścią jego pomysłu na organizację ścigania na forum.

Dla mnie jest ważne, że powstanie nowy ranking, bo jako kierowca korzystałem i chcę nadal z niego korzystać.
Tam naprawdę są ciekawe rzeczy i pozostaje nasz ślad kilometrów jazdy w GT. Jak na razie Endżi nic nie zmienia,
bo to my sami zaczniemy zmieniać i tworzyć nowy porządek. Warto dać mu szansę, a "nóż widelec" to będzie TO.
GTPL_NG
Moderator

Postautor: GTPL_NG » 15 mar 2014, 17:46

GTPL_CZARUŚ pisze:Oldboy
- cieszyłem się, jak stworzyłeś dla nas ranking i smuciłem się, gdy nie znalazłeś już dla niego czasu.
Teraz NG chce poświęcić kilka chwil swojego życia byśmy mogli coś tam sobie sprawdzić. Jednak NG
chciałby prężnie działającej społeczności, a nie klubu dla kilku kierowców, więc ranking jest tylko

Dla mnie jest ważne, że powstanie nowy ranking, bo jako kierowca korzystałem i chcę nadal z niego korzystać.
Tam naprawdę są ciekawe rzeczy i pozostaje nasz ślad kilometrów jazdy w GT. Jak na razie Endżi nic nie zmienia,
bo to my sami zaczniemy zmieniać i tworzyć nowy porządek. Warto dać mu szansę, a "nóż widelec" to będzie TO.

I teraz wiem, że wszystko, co do słowa, zrozumiałeś tak, jak należy.

Po pierwsze moim założeniem jest, by niczego nie zburzyć, a jedynie nadać temu jednorodną formę (bez błędów logicznych). Taką całościową, ogólną, ale jednak w dużym stopniu zawierajacą najistotniejsze elementy. Do tego, chcę żeby było przy tym jak najmniej roboty, a docelowo - wcale.
Na dzień dzisiejszy mam już tylko jeden problem (bo dawno już nie stosowałem Ecella i Accesa w zaawansowanej formie) mianowicie nie pamiętam polecenia / formuły

jeżeli liczba z zakresu .... spełnia warunek, to w bieżącym polu pokaż....

(sam zakres już sobie przypomniałem) resztę też znajdę, najwyżej gdzieś w necie. Dla bardziej wtajemniczonych, chodzi o polecenie - formuła: “jeżeli” i “to w bieżącej komórce pokaż zawartość innej komórki”
Idealnym poleceniem byłoby, żeby w jednej komórce, można było zastosować ciąg takich zdarzeń, czyli żeby maszyna w jednym okienku pokazywała nr KATEGORII, dla każdego zakresu! (Wszystko zrobimy, nie takie rzeczy się robiło ;) )

Większych problemów nie przewiduję. Obecnie wszystko już może działać, na zasadzie półautomatycznej. Nie trzeba już liczyć Elementów składowych! Wystarczy w tabeli przy danym Elemencie postawić 1 (jedynkę)!!!
Jeśli tylko ustalę, tą formułę, o której już mówiłem, na tym “postawieniu jedynek” się zakończy! Resztę robi maszyna!
Catani_123
Moderator
PSN-ID: WRL_CATANI
Kontroler: Pad
Numer_na_torze: 55

Postautor: Catani_123 » 15 mar 2014, 18:30

Po uaktualnieniu:
Elementy składowe: 16 pkt
Kategoria III
Mnożnik 1,2
Obrazek
GTPL_NG
Moderator

Postautor: GTPL_NG » 15 mar 2014, 18:48

Catani_123 pisze:Po uaktualnieniu:
Elementy składowe: 16 pkt
Kategoria III
Mnożnik 1,2

I OK.
Jakby, co to zachęcam do dyskusji, choć już z jednym Oldkiem, nie mogę sobie poradzić. :roll: ;)
oldboy1957
Moderator

Postautor: oldboy1957 » 15 mar 2014, 19:40

GTPL_CZARUŚ pisze:Oldboy

Drogi Czarku, to nie jedynie brak czasu spowodował moje zaniechanie dalszego prowadzenia Rankingu, ale głównie opinie sporej części kolegów, w tym i NG, o bezsensowności jego zasad, a także potrzeba stworzenia nowego na potrzeby GT6.
Co do planów mojego drogiego kolegi NG, to ani mi w głowie kwestionować jego prawa do ich snucia ani też prawa do proponowania zmian na forum w najważniejszej dla nas kwestii, czyli rywalizacji w różnych jej formach. Twierdzę jedynie, że to co tworzy, to moim zdaniem zdecydowany przerost formy nad treścią. A treścią jest to, co sam napisałeś, czyli żebyśmy mogli coś tam sobie sprawdzić.
Dlatego też, we wszystkich postach jakie w tej sprawie napisałem, starałem się jedynie mu ten fakt uzmysłowić.
Będę się cieszył tak jak Ty jeżeli to co w końcu zbuduje spełni jego i nasze oczekiwania i pozytywnie wpłynie na to, do czego to miejsce, czyli Forum, zostało stworzone. Czyli do ścigania i jego organizowania przez jednych kierowców dla drugich.

Wróć do „RANKING KIEROWCÓW W WYŚCIGACH ONLINE GT6 (PROPOZYCJA)”