SZKOLENIE! Lista Śmiałków!

Prpozycja ustalenia ram dla całego ścigania online na forum.

Moderator: GTPL_NG

GTPL_NG
Moderator
PSN-ID: GTPL_NG_27
Kontroler: G27
Numer_na_torze: 27

Re: SZKOLENIE! Lista Śmiałków!

Postautor: GTPL_NG » 14 mar 2014, 16:45

oldboy1957 pisze:Jak będzie pod nim podpisany Endżi, to jak nic wy..... Cię z roboty :D

Jaśnie Panie !
Dzisiejszy wyścig serii GT jest sklasyfikowany w Pańskim Rankingu jako kategoria IV i ma mnożnik 1,1.
Rozumiem że tyle Panu wystarczy do obliczenia punktów rankingowych kierowcom, którzy ten wyścig ukończą z uwzględnieniem frekwencji i ich poziomu sportowego.
Jak już sobie Pan z tym poradzi, to podeślę mnożniki do poprzednich wyścigów serii GT z wnioskiem o obliczenie punktów rankingowych kierowcom i umieszczenie ich w tabeli rankingowej, jeśli taka jest już dostępna :D
Powodzenia :)

Niestety Oldku, czegoś nie zrozumiałeś.

1. Ranking jeszcze nie obowiązuje! Trwa jego budowa, oraz ogólne zapoznanie ze schematem. Nie wszedł w życie, bo nawet nie wszycy Organizatorzy się z nim zapoznali!
2. Kategorię przyznaje się TYLKO RAZ! Przed powstaniem serii i za każdym razem, gdy będą to Zawody jednorazowe (z oczywistych względów)
3. O tak zwanym SKILU proponowałem (i nadal proponuję) utworzyć osobny temat, by przedstawić swoje racje, chyba, że to, co już jest jest wystarczająco zrozumiałe dla wszystkich zainteresowanych, łącznie z RAINTINGIEM, to możemy przejść do omawiania SKILA!
4. Jeśli chodzi o tabelę, to właśnie dzisiaj “złożyłem Wniosek”, ;) do odpowiednich Władz (wysoko, wysoko :macha: ), by przyznali Nam miejsce, na “Multipleksie” :ok:
5. Mam do Ciebie prośbę, byś raczył spoglądnąć na założenia RAINTINGU, czy coś należy jeszcze uwzględnić, czy pominąć? Chcę znać Twoją opinię! (Bez rad Matematycznych ;) )
6. Jaśnie Pana i cynizm, wybaczam, ze względu na Nasze zażyłe i dobre relacje! Wolę żyć z Tobą w zgodzie. 8-) :jkiss:
:całus:
GTPL_NG
Moderator

Re: Lista Śmiałków!

Postautor: GTPL_NG » 14 mar 2014, 17:00

Catani_123 pisze:NG nie świruj tutaj podałem wszystko co chciałeś:

Catani_123 pisze:2. WRL_CATANI
Suma elementów składowych 6,5
Kategoria II Mnożnik x1,3

Ranga c) jedną ze wszystkich wymienionych pasujących, gdzie wymagana jest Kategoria minimum II

NG jak to układałeś to zioło musiało być :rolll:

NIE ŚWIRUJĘ! MAM WĄTPLIWOŚCI, CZY JEST TO DLA CIEBIE JASNE.
Dlatego też moje pytanie brzmi: Co wynika z faktu, że Masz mnożnik 1.3, a obecnie i to nie jest aktualne, bo
w Regulamin zmieniły się punkty, za Elementy Składowe i są inne zakresy! Chcę żeby było to wszystko jasne dla każdego, bo później ja sam już do niczego nie będę potrzebny! Taki jest cel i automatyzm systemu! To nie jest po to, by komuś skomplikować życie! Wręcz przeciwnie!
oldboy1957
Moderator
PSN-ID: oldboy1957 GTPL_oldboy1957
Kontroler: pad
Numer_na_torze: 46

Postautor: oldboy1957 » 14 mar 2014, 17:09

A ja myślałem że wszystko już masz dopracowane, skończone i działa, a tu taki ZONK.
Nie mam dopracowane, bo nawet wszystkich założeń jeszcze nie znam, chcę je uzganiać i to robię na bieżąco! Ważne, że wiem jak to zrobić!
Czyli trzeba czekać kolejne miesiące na efekt końcowy ? Coś mi się wydaje że gdy Twoje dzieło zostanie ukończone to nie będzie kogo klasyfikować w Rankingu, bo już teraz ścigających się zostało ledwie kilkunastu.
To nie ma związku z Rankingiem i ze mną, czy są chętni do jazdy, czy nie!

Co do puntów za pogodę i przyczepność na mokrym.
Uważam że w przypadku serii całorocznej jaką jest seria GT, przyznawanie największego wskaźnika, gdy na 25 zaplanowanych wyścigów tylko jeden spełni warunki do uzyskania takiego wskaźnika, to zdecydowana przesada. Może trzeba określić procentowo ilość takich wyścigów w serii ?
Z drugiej strony nie jestem w stanie określić tych wskaźników z góry dla całej serii, bo z zasady, zapisanej w jej regulaminie, tor jak i warunki pogodowe wybierają kierowcy na kolejny wyścig, i może się okazać że ani jeden wyścig nie spełni warunków najwyższego wskaźnika za te elementy.
Na marginesie pragnę zauważyć że w moim projekcie wszystko jest prostsze, jasno określone i może działać już teraz a nawet wczoraj, bo jest gotowe i zapięte na ostatni guzik.
Trzeba jeszcze tylko otrzymać akceptację Czarka i pozostałych organizatorów i znaleźć chętnego do prowadzenia tabel rankingowych :D
GTPL_NG
Moderator

Postautor: GTPL_NG » 14 mar 2014, 17:21

Twój projekt jest “gotowy”, bo z nikim niczego nie uzgadniałeś! Ja działam na zasadach Forum!
Ja się nie upieram, już Ci to mówiłem. Chcesz to prowadzić.
Mi się z niczym nie śpieszy, bo nie to jest dla mnie kluczem!
Twój system jest prostszy? Nie byłeś na szkoleniu!

Rady merytoryczne uwzględnię i o takie właśnie mi chodzi, dzięki!
Prośba, pokopiuj swoje projekty, lub podaj gdzie je przerzucić, bo chcę trochę posprzątać dział.
oldboy1957
Moderator
PSN-ID: oldboy1957 GTPL_oldboy1957
Kontroler: pad
Numer_na_torze: 46

Postautor: oldboy1957 » 14 mar 2014, 17:57

Nie ma co kopiować. Ten temat: "Regulamin Rankingu - całościowa propozycja - GTPL_oldboy1957" zostawiasz, a temat który zamknąłeś, usuwasz.
GTPL_NG
Moderator

Postautor: GTPL_NG » 14 mar 2014, 17:59

Czyli jeden usuwam, a drugi przenoszę do Archiwum.
RAINTING czytałeś? => viewtopic.php?f=181&t=2293&p=56551#p56551
Sugestie? Reszta rozmowy w Temacie Ogólnym, tu tylko szkolenie i pytania z nim związane!
CZARUŚ
Administrator
PSN-ID: GTPL_CZARUS
Kontroler: G29
Numer_na_torze: 44
Kontaktowanie:

Postautor: CZARUŚ » 15 mar 2014, 10:48

GTPL_NG pisze:UWAGA!
Udział w szkoleniu nie wiąże się z żadną akceptacją
i do niczego nie zobowiązuje!

Liczę na to, bo niestety nie zmieściło mi się w głowie wszystko co przeczytałem w tym dziale :rolll:
Dlatego chciałbym byś potraktował mnie, jak mniej rozumnego niż tego noworodka z IQ 85.

WMP - GTPL_CZARUS
Być może coś dobrze policzyłem :?:
- 21,5 punkty
- kategoria 1
- mnożnik 1,4
GTPL_NG
Moderator

Postautor: GTPL_NG » 15 mar 2014, 11:06

To właśnie wszystko, co należy wiedzieć, o tym systemie, a jak dokończę tabele, to i liczenie będzie zbędne.
Wyszło Ci po podliczeniu, aż 21, 5 punkta? Jeśli tak, to będzie trzeba odrobinę podnieś próg tak, by WMP miały II KATEGORIĘ.
Po prostu dlatego, by zróżnicować poziom np, między hipotetycznymi Mistrzostwami Świata.
Widzę, że cały schemat (mechanizm jest dla Ciebie) zrozumiały, więc szkolenie zaliczone, celująco. :ok:
Jeśli potrzebujesz Certyfikat, to wiedz, że to się wiąże, z zastosowaniem Procedury Uniwersalnej (tygodniowa imprezka jeszcze nikomu nie zaszkodziła :rolll: :macha: )

Pytanie brzmi:
Co sprawiło Ci największą trudność?
CZARUŚ
Administrator
PSN-ID: GTPL_CZARUS
Kontroler: G29
Numer_na_torze: 44
Kontaktowanie:

Postautor: CZARUŚ » 15 mar 2014, 11:50

Pewnie, że chcę certyfikat, przecież w końcu o to proszę :jsmiley:

Co do Procedury Uniwersalnej, to głównie ona przesądziła o zgłoszeniu
i staniu się kolejnym śmiałkiem. Szczególnie, że kazałeś ją powtarzać wielokrotnie.

Jeśli chodzi o trudności, to fajnie by było, jakby był wzór postępowania śmiałka.
Niby po zapisie innych śmiałków można wszystko zrozumieć, ale byłoby fajnie,
jakby nie trzeba było szukać. No i cały czas się boję jak to wpłynie np. na WMP,
czy będę musiał te punkty w wyścigach online zmieniać.
Bardzo ułatwia Procedura Uniwersalna, bo pomogło mi jej zastosowanie
jeszcze przed otrzymaniem certyfikatu.

======

Przepraszam, że tak długo odpisuję. Musiałem pilnie porozmawiać.
GTPL_NG
Moderator

Postautor: GTPL_NG » 15 mar 2014, 12:18

Co do samej procedury Śmiałka, to nie ma potrzeby, bo jak tylko się pojawi, to sam Nim pokieruję!
A Jola? Jak tam Jola? Co z Jola?... :roll: :P
Nie odpisałeś, z czym były problemy, ze zrozumieniem mechanizmu systemu!?

Staram się robić tak, by nikt niczego u siebie nie musiał zmieniać.
A z ciekawości, to jaka jest u WMP punktacja? (Dawno nie jeździłem)

Wróć do „RANKING KIEROWCÓW W WYŚCIGACH ONLINE GT6 (PROPOZYCJA)”